Držáky na hořáky a plynové vypalovačky

Matrice ze železa určené pro ohřev plynovou vypalovačku či hořákem, potřebují vhodný držák, který zajistí pevné a bezpečné upevnění matrice. Protože průměry hořáků jsou často stejné, máme v nabídce několik typizovaných držáků a postupně přidáváme další.

Držák Dxx-yy s matricí

Tyto matrice mají obvykle tloušťku 6 až 8 mm a k držáku jsou upevněny buď ze zadu přivařenými maticemi v požadované rozteči, nebo pokud to motiv dovolí, jsou v matrici vyvrtány díry a vyřezány závity v požadované rozteči.

Držáky Dxx-yy

Po několika testech jsme si vytvořili standard a pravidla pro návrh správného držáku dle požadavků: aby byl lehký, dostatečně pevný, dobře držel na hořáku, nepřenášel teplotu z matrice, snadno se (de)montoval a šla regulovat vzdálenost matrice od hořáku.

Několik typů držáků Dxx-yy s příslušenstvím

Držák je vždy souprava: 1 tělo držáku, 1 až 2 červíky (dle průměru hořáku) upevňující držák na hořák, 2 distanční tyče, 6 matic a volitelně imbus klíček pro utažení červíků.

Název držáku Dxx-yy je podle rozteče distančních tyčí (xx) a průměru hořáku (yy). Např. nejběžnějšími držáky jsou typy D60-21 a D60-20 pro plynové vypalovačky VP21 a VP20.

Držáky zakázkové

Děláme samozřejmě i držáky na zakázku. Buď vycházejí z našich zkušeností a jsou určeny jen pro jiný průměr hořáku, nebo zcela odlišné, dle zadání zákazníka. Jako podklady pro výrobu je vhodné dodat technický nákres požadovaného držáku, nebo alespoň přesně změřený (na desetiny mm) průměr Vašeho hořáku.

Ukázka použitého kompletu: železná matrice + D60-21 + VP21:

Komplet: železná matrice + D60-21 + VP21

Základní ceny:

Zboží Cena bez DPH Cena s DPH 21%
Sériově vyráběné typy 150 Kč 182 Kč
Držáky na zakázku 200 až 300 Kč 242 až 363 Kč